За словами астрономів, Іо відрізняється дуже тонкою атмосферою в кілька мільярдів разів менш щільною ніж Земна. Що цікаво, саме ця особливість допоможе в майбутньому дослідникам зрозуміти, що відбувається в надрах супутника. Проникнути в таємниці Іо допоміг комплекс радіотелескопів, розташований в чилійській пустелі Атакама (ALMA), повідомляє SlashGear.

Цікаво Як би виглядали країни світу, якби вони були планетами: пізнавальне відео

Деталі дослідження

В ході вивчення нових зображень було доведено, що на поверхні Іо знаходиться більше ніж 400 діючих вулканів. Вони вивергають сірчані гази, які надають супутнику відразу ж після замерзання жовто-білий-помаранчево-червоний колір. Оскільки відомо, що в атмосфері Іо переважає газоподібний діоксид сірки, дослідники хочуть з'ясувати, чи стало це причиною вулканічної активності або переходом з твердого стану в газоподібний.

Вулканічна активність на супутнику Юпітера Іо, відео:

Як виявилося, коли супутник знаходиться в тіні Юпітера, сірчистий газ замерзає і конденсується на поверхні. Одночасно з цим через вулканічну активність утворюється діоксид сірки. Астрономам вдалося вперше побачити шлейфи двоокису сірки та оксиду сірки, що піднімаються з вулканів.

Виявилося, що вулкани генерують від 30 до 50 відсотків атмосфери Іо. Також був виявлений хлорид калію, що дозволяє зробити висновок про різне наповнення резервуарів магми всередині супутника.