Спостерігаючи з обсерваторії ESO La Silla в Чилі за подвійною системою HR 6819 в сузір'ї Телескоп, вчені виявили, що одна з її зірок обертається навколо невидимого об'єкта, в той час як друга нерухома, повідомляє CNET.

Цікаво США створюють консорціум з видобутку ресурсів Місяця без Росії

Як вдалося виявити чорну діру

Орбітальна поведінка внутрішньої зірки і видала існування її супутника – чорної діри, маса якої мінімум в чотири рази перевищує сонячну.

На опублікованому зображенні орбіта чорної діри відображена червоним кольором, а її супутника – синім. Велика синя дуга являє собою другу зірку в системі. Астрономи стверджують, що об'єкт розташований "всього" в 1000 світлових років від Землі – в масштабах космосу відстань порівняно невелика.


Зображення чорної діри в сусідній системі

Прихована чорна діра в системі HR 6819 – одна з найперших виявлених чорних дір зоряної маси, яка не взаємодіє з навколишнім середовищем і тому виглядає по-справжньому чорною,
– відзначили представники ESO.

Раніше найближчою чорною дірою до Землі вважався один з компонентів подвійної системи в сузір'ї Єдинорога, який знаходиться на відстані 3000 світлових років від Сонця. Як пояснюють вчені, чорні діри важко виявити, тому що вони являють собою область в космосі, де гравітація настільки сильна, що покинути її не можуть навіть об'єкти, які рухаються зі швидкістю світла.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно