Що відомо про відкриття? Відкриття зробили астрономами обсерваторій Alto (Сьєрра-Невада, США), Montsec Astronomical (Іспанія) та Las Cumbres Observatory (Каліфорнія, США), повідомляє CNET.

Читайте також: NASA показало неймовірну анімацію чорної діри

За словами вчених, газовий гігант такої маси, що перебуває в 284 трильйонів кілометрів від Землі, "не повинен перебувати на орбіті своєї зірки" – червоного карлика в п'ять разів менше Сонця і в 50 разів менше яскравого. Для порівняння, маса Сонця приблизно в 333 000 разів більша за земну, а GJ 3512b важить всього в 250-270 разів менше свого світила.

Навколо таких зірок повинні бути тільки планети розміром із Землю, або більш масивні суперземлі,
– заявив один з авторів дослідження Крістоф Мордасіні.

Існування гігантської планети ставить під сумнів наукову модель акреції, яку використовували для пояснення того, як утворюються планети в нашій галактиці.

За словами провідного автора дослідження Карлоса Моралеса, зірки з низькою масою, такі як червоні карлики, повинні мати протопланетні диски з малою масою, в яких менше матеріалу для утворення газових гігантів. Вчений упевнений, що відкриття доводить теорію гравітаційної нестійкості при поясненні механізму формування космічних тіл.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно