OSIRIS-REx зафіксувався на орбіті висотою 680 метрів і тим самим побив світовий рекорд, перевершивши власний результат – висота 1,3 км.

Може зацікавити: У NASA можуть бути проблеми із місією на астероїді Бенну

Тоді космічний зонд зумів створити 3D-модель астероїда за допомогою лазерного альтиметру. Для цього апарат зробив 11 мільйонів замірів. До речі, Бенну став найменшим об’єктом, на орбіту якого вдалося вивести космічний апарат.

астероїд Бенну

Астероїд Бенну: фото з близької відстані

Астероїд Бенну: деталі місії

До кінця 2019 року апарат має виконати ще близько мільярда додаткових вимірювань, що дасть змогу створити першу високоточну 3D-мапу цього астероїда.

Після проведення досліджень на другій орбіті апарат перейде на третю — на висоті близько 1,3 км від поверхні Бенну. Далі апарат перейде на завершальну стадію місії – забір зразків ґрунту. Для цього OSIRIS-REx використає висувну руку з круглою насадкою. Торкнувшись поверхні Бенну, інструмент викине потік азоту, який заштовхне у пристрій пробу ґрунту.

Після цього OSIRIS-REx повинен доставити проби ґрунту на Землю. Планується, що апарат буде поступово відхилятися від Бенну на безпечну відстань, після чого у березні 2021 року розпочне повернення додому. Приземлитись апарат має у вересні 2023 року.

Чим цікавий астероїд Бенну? Це навколоземний астероїд, що має радіус близько 262 мертів. Це один з тих космічних об'єктів, для яких вірогідність зіткнення із Землею досить висока. У 2135 році він наблизиться на відстань близько 300 тисяч кілометрів від Землі. NASA визнала цей астероїд небезпечним для Землі. За ним встановлено постійне спостереження.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно