Фокусник Жорж Мельєс став одним з основоположників світового кінематографу. Він знайшов спосіб створення кінотрюків і спецефектів і зняв перший в історії науково-фантастичний фільм.

Читайте також: Хто такий Карл Фрідріх Гаусс, якому Google присвятив дудл

Для того, щоб дивитися дудли Google в режимі віртуальної реальності на мобільних пристроях потрібно скачати додаток Google Spotlight Stories. Також VR-дудл можна дивитися за допомогою шолома Cardboard або платформи віртуальної реальності Daydream.

Дудл можна подивитися і без окулярів в форматі панорамного відео:

Цікаві факти про ілюзіоніста Жоржа Мельєса

Мельєс народився 8 грудня 1861 року в Парижі. Перш ніж стати одним із найважливіших режисерів раннього кінематографа, Жорж Мельєс був обдарованим ілюзіоністом.

У липні 1888 року, скориставшись сімейним статком по лінії батька, Мельєс придбав невеликий театр ілюзії, який належав його наставнику Жану-Ежену Робер-Уден

Наприкінці 1895 року Мельєс став свідком одного з перших публічних показів кінематографа братів Люм’єр.

Брати Люм’єр відмовилися продати копію свого пристрою, вважаючи, що "цей винахід не має майбутнього". Втім Мельєс знайшов у Лондоні схожу версію, яку винайшов механік Роберт Вільям Поль.

Його першим самостійним фільмом-ілюєзією стала робота "Зникнення дами в театрі Робер Уден".

Фільм Жоржа Мельєса:

Мельєс був великим винахідником у методах зйомки. Наприклад, у фільмі "Людина з гумовою головою" він використовував спецефекти камери та перспективи.

1902 рік був для Мельєса одним із найуспішніших: він створив свій найвідоміший фільм "Подорож на Місяць". Фільм містив найбільш дивовижні та претензійні ілюзії, яких ніхто раніше не бачив. Він захопив світ штурмом

1908 рік ознаменував пік кар’єри Мельєса: за рік він створив понад 50 кінокартин. У 1912 році на замовлення впливової кінокомпанії Pathé він зняв свої заключні 3 фільми, що стали початком кінця кар’єри Мельєса. Усі вони були провальними.

Створені Мельєсом ілюзії – прообраз сучасних спецефектів, які зараз створюються в цифровому форматіОстання й найцікавіша данина Мельєсу – фільм "Хранитель часу" від режисера Мартіна Скорсезе.