Команда фізиків та інженерів з Університету Рочестера під керівництвом Ранги Діаса повідомила про важливий прорив: їм вдалося подолати серйозну перешкоду на шляху до поширення надпровідних матеріалів. Ці матеріали мають нульовий електричний опір і витісняють магнітне поле, але через те, що зазвичай функціонують тільки при температурі нижче 140° C, для підтримки цього стану потрібно дороге обладнання, повідомляє New Atlas.

Не пропустіть На основі графену створили джерело "нескінченної" енергії

Деталі відкриття

Діас називає надпровідність при кімнатній температурі "священним граалем" фізики конденсованої речовини. Його група витратила роки на експерименти з різними матеріалами – оксидами міді і речовинами на основі заліза – але успіх їх спідкав саме з воднем.

"Для створення високотемпературного надпровідника потрібні міцні зв'язки і легкі елементи. Це два найосновніших критерії. Водень найлегша речовина, а його зв'язки одні з найміцніших", – розповів фізик.

  • Недолік такого підходу в тому, що чистий водень можна перетворити в металевий стан тільки при вкрай високому тиску, тому вчені звернулися до альтернативних матеріалів, багатих воднем, які володіють потрібними надпровідними властивостями.

Робочою виявилася формула, що поєднує суміш водню, вуглецю й сірки, з якої синтезували органічні вуглецевий сірководень на алмазному ковадлі. Вуглецевий сірководень продемонстрував надпровідність при температурі близько 14,5°C і під тиском 267 ± 10 гігапаскалів.

Перший у світі надпровідник, який прауює при кімнатній температурі, відео:

Цікаво Найшвидший у світі електрод компанії Nawa втричі збільшить щільність енергії літієвих батарей

Чому це важливо

Застосовувати такого роду матеріали можна для створення більш ефективних енергомереж, які проводять електрику без великих втрат, викликаних опірністю сучасних проводів, більш швидких маглев-поїздів або іншого, ще більш футуристичного транспорту.

Ми живемо в напівпровідниковому світі, а з такого роду технологією можна перевести суспільство в надпровідний світ, в якому нам ніколи більше не знадобляться батареї,
– заявив Ашкан Саламат, співавтор дослідження.