Про це повідомляє BBC.

Читайте також: Астрономи навчили штучний інтелект шукати протопланетні диски

Китайське космічне агентство повідомило, що станція "Тяньгун-1" увійшла в атмосферу Землі 2 квітня о 3:15 (за Києвом) або 00:15 (за Грінвічем).

Астроном Джонатан Макдауел із Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики повідомив, що рештки станції, ймовірно, впали на північний захід від Таїті.

"Тяньгун-1" був запущений в 2011 році для проведення експериментів на орбіті. Станція стала прототипом для кінцевої китайської космічної станції, запуск якої запланований на 2022 рік, але вона припинила функціонувати в березні 2016 року.

Читайте також: SpaceX запустила нову версію ракети Falcon9: фото, відео

Спочатку передбачалося, що "Тяньгун-1" згорить в атмосфері Землі наприкінці 2017 року, однак більш пізні прогнози показали, що станція припинить своє існування навесні 2018 року. Також науковці очікували, що частина уламків із космічної станції не згорить в щільних шарах атмосфери і досягне поверхні Землі.


Космічна станція "Тяньгун-1"

У 2016 році Китай підтвердив, що втратив контакт з "Тяньгун-1" і більше не може контролювати її рух, тому науковці не мали жодної інформації, куди впаде станція.

В управлінні моніторингу космічного сміття ESA прогнозували, що станція знову увійде в атмосферу Землі між 43 градусами північної та 43 градусами південної широти – це досить велика ділянка на північ і південь від екватора. Також фахівці Європейського космічного агентства прогнозували, що уламки "Тяньгун-1" впадуть на землю в період з 30 березня по 2 квітня.

Читайте також: Астрономи зробили знімок китайської "Тяньгун-1", яка падає на землю

Астрофізик Джонатан Макдауелл вважає, що "Тяньгун-1" – це 50 наймасовіше неконтрольоване повернення на Землю в історії.