Telegram-боти, що збирають статистику

  • Бот "Коронавірус в Україні"

Волонтери-розробники, які працюють над ботом "Якість повітря в Києві" (@aqualitybot) в Telegram представили новий сервіс – "Коронавірус в Україні". Бот моніторить ситуацію в Україні та надає інформацію щодо кількості офіційно підтверджених випадків інфікування, видужання та смертей.

Важливо Кількість хворих на коронавірус в Україні: онлайн-карти, що моніторять ситуацію

Як наголосили розробники, вони обрали саме Telegram через те, що це майданчик для основного бота "Якість повітря у Києві", яким наразі користуються понад 81 000 киян.

Бот отримує статистику по Україні від МОЗ. По світу – з безлічі джерел WHO, CDC, ECDC, NHC of the PRC, JHU CSSE, DXY, QQ. Вся отримана інформація обробляється волонтерами. Дані по світу оновлюються щогодини, а по Україні – по мірі появи кейсів,
– зазначили розробники.

Підключити бота можна ввівши в пошуковику месенджера Telegram @covid19uabot. Далі слід натиснути /start і ви отримуватимете найсвіжіші дані про розповсюдження COVID-19 у зручний спосіб.

До слова, нещодавно розробник реалізував можливість підписатися на інформаційну розсилку від бота. Таким чином ви зможете отримувати оперативну та важливу інформацію і вам не потрібно буде кожного разу запитувати статистику самостійно.

  • Бот "Коронавірус – Тест і Статистика"

Бот @icoronavirus_bot ставить користувачеві кілька питань, які допоможуть визначити ймовірність інфікування коронавірусною інфекцією, якщо з'явилися перші симптоми ГРВІ.

Що питає бот

  • Чи є у вас головний біль
  • Чи спостерігаєте сухий кашель
  • Чи відчуваєте задишку
  • Утруднене дихання
  • Чи контактували ви з людьми, що повернулись із "небезпечних зон" (тобто країн із спалахом коронавірусу)
  • Затримайте дихання на 10 секунд. Чи з'явилася задишка або кашель?

Загалом весь тес займає не більше 2 хвилин. Бот просить електронну скриньку користувача, куди й надсилає результати тексту.

Важливо! Цей тест не може прирівнюватись до повноцінного тестування на Covid-19. Якщо у вас симптоми інфекційного захворювання, ізолюйтеся та обов'язково повідомте про це свого сімейного лікаря.

Інформаційні спільноти та канали

  • Канал МОЗ України "Коронавірус_інфо"

Про ситуацію з коронавірусом конкретно в Україні можна дізнатися в офіційному Telegram-аккаунті COVID19_Ukraine. Його створили у МОЗ саме з метою інформування населення щодо ситуації з коронавірусом. Тут можна прочитати про заходи безпеки для тих, хто тільки повернувся з-за кордону.


Коронавірус_інфо – Telegram-канал від МОЗ для інформування населення

Також на каналі публікують актуальну статистику про кількість хворих, підозри, карантин та обсервацію. А ще тут можна знайти найсвіжіші новини та рекомендації з профілактики захворювання.

Крім того МОЗ має власного Telegram-бота, який також надає інформацію про коронавірус в Україні.


Telegram-бот від МОЗ

Тут можна знайти всю необхідну інформацію про коронавірус, та як захиститися від нього. Рекомендуємо додати бота у телеграмі та уважно ознайомитися з усією інформацією, яку він надає.

Також у МОЗ є акаунт у твітері, який оперативно інформує про останні події в Україні та світі.

Радимо також стежити за ним, особливо, якшо ви перебуваєте за кордоном, або зібралися в подорож. Втім, наразі краще обмежити будь-які переміщення і залишатися вдома наскільки це можливо.


Сторінка МОЗ у сервісі мікроблогів Twitter

  • Спільнота МОЗ у Viber

МОЗ у співпраці з Rakuten Viber створило офіційну спільноту під назвою "Коронавірус_інфо". Відтак, актуальну та перевірену інформацію про поширення хвороби в Україні отримуватимуть користувачі й цієї платформи.

Окрім того, за допомогою in-app сповіщення важлива інформація надходитиме усім користувачам, які зареєструвались у вайбері в Україні.

Підписатися у вайбері на офіційну спільноту від МОЗ можна натиснувши тут.

  • Чат-бот у Viber, який показує, чи є користувач у зоні ризику COVID-19

Бот розробили сервіс моніторингу здоров’я Doctor Online спільно з оператором Київстар.

Користувачі повинні пройти коротке опитування. Відповіді аналізує штучний інтелект і визначає, чи конкретний користувач перебуває у зоні ризику зараження COVID-19.

За допомогою цього бота можна завантажити додаток Doctor Online, завдяки якому можна безкоштовно проконсультуватись з лікарем будь-якої спеціалізації. Чат-бот також дає змогу замовляти та оплачувати покупку ліків всередині Viber через сервіс Liki24.com. Доставкою медичних засобів займатимуться кур'єри сервісу, а також Укрпошта й Нова Пошта.

  • Чат-бот у Messenger від ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я запустила чат-бот у Messenger для боротьби з дезінформацією про коронавірусну інфекцію COVID-19. З його допомогою організація розраховує інформувати 4,2 мільярда людей.


Чат-бот від ВООЗ у Facebook / Скріншот

Чат-бот доступний англійською, французькою, іспанською та арабською мовами. Отримати доступ до чат-бота можна через офіційну сторінку ВООЗ у фейсбуці або через спеціальне посилання в Messenger. Партнерами ВООЗ в цьому проєкті стали Facebook, Sprinklr та інтернет-портал Praekelt.Org.

До теми: Коронавірус проти технологій: як епідемія впливає на IT-сферу

Додатки та сервіси

  • Додаток від UIF

Український інститут майбутнього (UIF) працює над створенням додатка, що має допомогти діагностувати Covid-19, а також інформувати користувачів, що потенційно можуть бути зараженими вірусом.

Принцип роботи такий:

  • тестує симптоми коронавірусу у користувача;
  • інформує всіх, хто контактував з хворим;
  • Радить користувачеві, що робити у разі підозри на Covid-19;

Також за допомогою додатка можна буде записатись у лікарні, аптеки, магазини, а також переглянути геолокацію найближчих випадків захворювання.

Наразі застосунок перебуває на стадії розробки.

  • Сервіc від Apple

Корпорація Apple розробила свій власний тест для визначення ймовірності зараження вірусом COVID-19. Він доступний на офіційному сайті компанії. В результаті проходження тесту система озвучує рекомендації – негайно дзвонити лікарю, ізолюватись тощо.


Тест на коронавірус від Apple / Скріншот

На сайті зазначається, що навіть якщо у вас є симптоми коронавірусу, більшість легких проявів можна лікувати вдома. Головне в цьому випадку самоізолюватись.

Тож цей тест допоможе визначити наскільки серйозні у вас симптоми та чи варто відразу лягати в лікарню. На основі цих даних лікар вже вирішить, чи потрібно вам здавати додаткові аналізи.

Перед проходженням самого тесту, розробники рекомендують одразу ж дзвонити 911 (актуальне для США, в Україні можна телефонувати за номером 103 для виклику швидкої допомоги), якщо у вас є будь-який з цих симптомів:

  • Постійний біль у грудях або тиск;
  • Вкрай утруднене дихання;
  • Сильне запаморочення, яке не проходить;
  • Невиразна мова.

Якщо ж цих симптомів немає, то користувача питають його вік, а також інші симптоми, які можуть свідчити про ураження вірусом: лихоманка, біль у тілі, кашель тощо.

  • Siri допоможе діагностувати COVID-19

Діагностувати симптоми COVID-19 також допоможе голосовий помічник iPhone – Siri. Все, що потрібно – це запитати Siri "Чи є у мене коронавірус". Віртуальний помічник надасть перелік питань, на які необхідно буде відповісти відповідно до запропонованих на екрані варіантів.

Насамперед Siri уточнить, чи відчуває користувач такі симптоми, як лихоманка, сухий кашель або задишка. При підтвердженні того, що вони яскраво виражені Siri рекомендуватиме звернутися за медичною допомогою.

Якщо ж "пацієнт" не може визначити свій стан, Siri запропонує низку уточнюючих питань про наявність запаморочення, ускладнення дихання і болі в грудях. У разі підтвердження Siri також запропонує зв'язатися з лікарем і нагадає про спеціалізовані "медичні" додатки.

У разі, якщо перераховані симптоми у користувача відсутні, цифровий асистент порекомендує залишатися вдома, а при найменшому нездужанні звернутися за допомогою.

Зараз функція працює на території США, в інших регіонах за аналогічним запитом Siri скеровує власника ґаджета на сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Захист

  • Маска-респіратор

Компанія Ao Air представила маску-респіратор Atmos Faceware. Маска призначена для захисту від вірусів та забрудненого повітря.

По суті, це електронний пристрій з дещо футуристичним дизайном. Він виконаний з високотехнологічних матеріалів. Частина маски, яка спирається на перенісся і закриває нижню половину обличчя, створена з прозорого пластику, що дає змогу бачити вашу міміку, а сучасним гаджетам легко розпізнавати свого господаря.


Atmos Faceware – електронна smart-маска для захисту від вірусів

Atmos Faceware працює від вбудованого акумулятора і має систему змінних фільтрів. Вмонтований в корпус мініатюрний очищувач повітря з декількома ступенями фільтрації працює за допомогою спеціальних вентиляторів. Пристрій адаптується до режиму дихання користувача, забезпечуючи до 240 літрів чистого повітря в хвилину. Тобто чим швидше дихає людина, тим інтенсивніше працює система очищення.

Як запевняють розробники, маска забезпечує в 50 разів ефективніший захист, ніж звичайні медичні маски і респіратори. Річ у тім, що завдяки запатентованій технології PositivAir чисте повітря спрямовується точно в ніс і рот користувача, дозволяючи йому легко і вільно дихати, при цьому окуляри, та й сама маска, що не будуть пітніти.

Наразі виробник збирає попередні замовлення. У продаж пристрій надійде всередині 2020 року. Попередня ціна – 350 доларів.

  • Лампа для стерилізації

Цей девайс для стерилізації Xiaoda від Xiaomi наразі проходить стадію колективного фінансування, яка підходить до кінця. Ціна гаджета становить всього 11 доларів.


Ультрафіолетова лампа від Xiaomi для стерилізації та дезинфікації

Пристрій за формою нагадує мікрофон, а за габаритами лампа порівнянна з банкою газованої води. Ґаджет дає змогу усувати запах і віруси з одягу і в приміщенні, а також стерилізувати зони, в яких не циркулює повітря. Це значно знижує ризик зараження різними вірусними інфекціями.

У лампі Xiaoda використовується широкий спектр ультрафіолетового світла, який дуже часто використовується в медичній сфері. У порівнянні з традиційною люмінесцентною лампою, ця маленька лампа ефективно вбиває 5 поширених видів бактерій в повітрі, а ефективність стерилізації досягає 99,9%.

  • Кейс від Xiaomi для дезинфікації смартфона

Компанія Xiaomi розпочала продаж спеціальної бактерицидної сумки Eue Phone з вбудованим дезинфектором. Користувач поміщає в неї смартфон, активує процес ультрафіолетового опромінення, а потім дістає якщо не стерильний, то принаймні позбавлений вірусів і інших небезпечних для людського здоров'я мікроорганізмів.

Весь процес займає близько 30 секунд, а сама сумка працює від вбудованого акумулятора, повний час зарядки якого займає 3 години. Після цього вона зможе провести 70 сеансів дезінфекції смартфонів.

За допомогою цього ґаджета можна очистити смартфони не лише Xiaomi але й багатьох інших брендів:

  • Oppo
  • Vivo
  • iPhone
  • Samsung
  • Huawei
  • Honor

Попередньо замовити EUE Phone можна за 57 доларів на сайті Banggoods.

До слова, схожим чином дезінфікує смартфони Samsung, але тільки в своїх сервісних центрах. Послуга доступна в Україні.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно