Апарату передав на Землю 82 фотокадри операції Touch-And-Go (TAG) місії OSIRIS-REx, повідомляє 24 канал. Аналіз телеметрії зонда показав, що пробовідбірна голівка OSIRIS-REx торкалася поверхні Бенну приблизно 6 секунд, після чого почався процес віддалення апарату від астероїда.

Цікаво Астронавти NASA вперше протестували скафандри для польоту на Місяць: відео

Процедура забору проб з Бенну з бортовою камерою OSIRIS-REx

Спочатку зонд зійшов з робочої орбіти навколо Бенну, потім розгорнув механізм відбору проб ґрунту і склав свої сонячні панелі. Після сього почався спуск до поверхні. У момент контакту з поверхнею астероїда зонд обдув поверхню потоком азоту і почав збирати дрібні частинки ґрунту, що піднялися з поверхні.

  • Процедура забору ґрунту була повністю автоматизована. Оскільки радіосигнал із Землі до точки дотику зонда з астероїдом йде 18 хвилин, керувати операцією напряму не було змоги.

Що відомо про астероїд Бенну?

Це небесне тіло розміром приблизно з нью-йоркський Емпайр-стейт-білдінг. Вага астероїда сягає 140 мільйонів тонн, а діаметр – 560 метрів. Дослідники вважають, що Бенну відноситься до класу так званих кам'яновугільних або вуглецевих астероїдів. Це означає, що в його породі збереглася велика частина хімічних елементів, які існували 4,5 млрд років тому, коли з'явилися планети і Сонце. Саме тому вчені так хочуть доставити зразки породи Бенну в земні лабораторії для вивчення.

Повернення додому

Зонд OSIRIS-REx повинен наблизитися з Землею у вересні 2023 року. Планується, що він скине зразки ґрунту з Бенну у спеціальній капсулі.

Що відомо про місію зонда OSIRIS-REx?

Космічний зонд OSIRIS-REx була запущений у вересні 2016 року. У січні 2020 року апарат кілька разів облетів Бенну і досліджував поверхню астероїда за допомогою спектрометрів і камер у пошуку оптимального місця для забору ґрунту. У підсумку фахівці місії вибрали область шириною близько 16 метрів. Вона знаходиться всередині 70-метрового молодого кратера поблизу північної полярної області астероїда.