Вивчення нейтрино

Цікаво На МКС виростили салат: яка мета експерименту

Нейтрино не лише неймовірно крихітні, але і легші за інші відомі субатомні частинки. Крім того, вони рухаються строго по прямих лініях, пронизуючи Землю і все що розташоване на ній майже зі швидкістю світла, повідомляє Space Daily.

Все це істотно ускладнює вивчення для розуміння їх природи виникнення і впливу на світ. Існуючі спроби найчастіше занадто дорогі і все одно не дають змогу вловити цілий клас високоенергетичних нейтрино, які прибувають до нас з найвіддаленіших куточків космосу.


Нейтрино пронизують все на Землі

Новий спосіб вивчення загадкових частинок

Дослідники Центру космології і фізики астрономічних частинок Державного університету штату Огайо вважають, що їм все ж вдалося знайти дієвий метод вивчення цих частинок, які до сих пір не вдавалося виявити.

Ці нейтрино є фундаментальними частинками, які ми не розуміємо. А високоенергетичні нейтрино можуть розповісти нам про величезні частини Всесвіту, які ми не здатні вивчити будь-яким іншим способом. Нам потрібно з'ясувати, як їх вивчати, і саме на це націлений наш експеримент,
– зазначив провідний автор дослідження Стівен Прохіра.

Фахівці вважають, що можуть виявити високоенергетичні нейтрино за допомогою радіолокаційного ехо. За словами Стівена Прохіра, такі частинки частіше стикаються з атомами, в процесі чого відбувається каскад заряджених частинок – як бризки від краплі під час падіння. Він упевнений, що виявлення каскаду якраз допоможе виявити і самі високоенергетичні нейтрино.

Експерименти

Дослідним шляхом науковці з'ясували, що найкращим місцем для виявлення нейтрино є великі шари льоду. Саме в Антарктиді провели найбільш успішні експерименти з цими частками. Відповідно до теорії Прохіра і його команди, "вибух" заряджених частинок можна виявити під час попадання нейтрино в атом всередині льоду.

​Важливо Наполегливість: NASA обрало назву для нового марсохода

Дослідники створили пластикову мішень довжиною 4 метри для симуляції льоду в Антарктиці і направили в неї мільярди електронів для симуляції нейтрино. Потім вони відправили радіохвилі на мішень, зумівши зафіксувати каскад.

Тепер вони готуються до відправки в Антарктику, де будуть намагатися повторити цей експеримент для виявлення реальних високоенергетичних нейтрино.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно