Вченим з Вищої технічної школи і лабораторії Empa вдалося виготовили такий матеріал, пише Phys.org. Вони взяли за основу полімер APCN, з якого роблять силікон-гідрогелеві контактні лінзи. Особливість в тому, що полімер стабільний, гнучкий і проникний для повітря й водяної пари. Крім того він може з'єднуватися з двома люмінесцентними матеріалами і забезпечувати їх взаємодію.

Не пропустіть Інженери розробили автомобільне скло з доповненою реальністю: відео

Як це працює

Матеріали, здатні використовувати непряме або розсіяне світло для генерації електроенергії. Вони містять особливі люмінесцентні частки, що концентрують сонячне випромінювання (LSC). Їх завдання – фокусувати промені й направляти їх на фотоелемент, який перетворює світло в електрику. Однак, сучасні LSC – це жорсткі компоненти, що не володіють достатньою гнучкістю або повітропроникністю, щоб їх можна було використовувати для нанесення на текстиль.

Об'єднавши два люмінесцентних матеріали з гелем, дослідники перетворили їх в гнучкий сонячний концентратор, здатний, як і аналогічні апарати більшого розміру, вловлювати світло більш широкого спектр, ніж дозволяє сучасна фотовольтаїка. Нові концентратори можна наносити на тканину, не роблячи її жорсткою і крихкою. Також вони не заважають тканині "дихати", не затримуючи вологу.

Що таке фотовольтаїка?

Це метод генерації електроенергії шляхом перетворення енергії сонячного випромінювання у постійний електричний струм з використанням напівпровідникових матеріалів, які проявлять фотоелектричний ефект.

Цікаво На основі графену створили джерело "нескінченної" енергії

У майбутньому подібні матеріали дозволять людям отримувати енергію прямо від одягу. Куртки й джинси, покриті мініатюрними панелями, що уловлюють сонячне світло, зможуть заряджати всю переносну електроніку, вважають швейцарські вчені.