Про це повідомляє BBC.

Читайте також: Вчений спростував популярну думку про Меркурій

В 1980 роках Хокінг разом з американським астрофізиком Джеймсом Хартлі розробив нову теорію виникнення Всесвіту. Теорія Хартла-Хокінга усувала внутрішнє протиріччя теорії Ейнштейна, в якій йшлося, що наш Всесвіт виник близько 14 мільярдів років тому, але не говорилося, яким чином це сталося. Вчені вдалися до квантової механіки, щоб пояснити, як Всесвіт міг виникнути з нічого. Вибудовуючи свою теорію, фізики дійшли висновку, що Великий вибух найімовірніше створив не один всесвіт, а нескінченне їх число.

Тут виникає проблема, оскільки якщо існує нескінченне число всесвітів з нескінченними варіаціями законів фізики, то теорія не може сприяти розумінню того, в якому саме всесвіті ми знаходимося і які його особливості в порівнянні з іншими.

Саме цей парадокс у своїй останній роботі намагається вирішити Хокінг спільно з професором Томасом Хертогом з Льовенського католицького університету в Бельгії. Парадокс в рамках нової теорії дозволяється за допомогою математичного арсеналу іншої екзотичної теорії – теорії струн. Цей підхід дозволив фізикам по-іншому поглянути на науку. А нова оцінка теорії Хартла-Хокінга, яка міститься в роботі, відновлює порядок в мультивсесвіті.

Читайте також: Астрономи виявили зірку, період обертання якої близько 200 років

Відповідно до теорії Хокінга-Хертога, паралельні світи існують, але закони фізики в них повинні бути такими ж, як в нашому. Все це може здатися незрозумілим, але ці ідеї будуть реальною підмогою для фізиків, які намагаються розробити більш повну теорію виникнення Всесвіту, каже професор Хертог.

Закони фізики, які ми перевіряємо в наших лабораторіях, існували не завжди. Вони викристалізувалися після Великого вибуху, в міру того, як наш Всесвіт розширювався та охолонув. Те, які саме закони виникнуть, у великій мірі залежало від фізичних параметрів Великого вибуху. Вивчаючи їх, ми сподіваємося отримати більш глибоке розуміння того, звідки беруться наші теорії з фізики, як вони з'являються, і чи унікальні вони,
– наголосив Хертог.

Один з хвилюючих висновків нової теорії в тому, що, за словами Хертога, вона може допомогти дослідникам виявити сліди паралельних всесвітів в нашому. Це можна зробити, вивчаючи мікрохвильові сліди Великого вибуху.