Для українців проводять офлайн зустрічі та інтернет навчання. Для цього знімають інтерактивні ролики та освітні серіали, які є у вільному доступі в інтернеті. Після кожної серії потрібно пройти тест і перевірити свої знання.

Читайте також: За допомогою нового додатку можна оформити пенсію онлайн

Київ

Шість мільйонів українців за три роки мають покращити свою цифрову грамотність. Більше, ніж у половини українців навички нижче базового рівня, а люди старшого віку взагалі не сприймають інтернет.

► У співачки та блогерки Анни Трінчер понад один мільйон підписників. Нещодавно вона запостила відео зі своєю бабусею Оленою Струтинською, на якому вони разом співали. Відео зібрало сотні теплих коментарів, тому дівчина впевнена, що її бабуся була б популярною, якби мала сторінку в instagram.

Анна Трінчер
Анна Трінчер та її бабуся Олена Струтинська

Бабуся Анни спочатку сумнівалася, чи потрібні їй соцмережі. Однак потім оцінила переваги. До прикладу, зможе більше спостерігати за внучкою.

► Відома блогерка Вероніка Синиця також хоче навчити свою бабусю користуватися соцмережами. Вже й зареєструвала її в Instagram, де та написала перший пост про вирощування лимону.

Вероніка Синиця
Вероніка Синиця з бабусею роблять селфі

Черкащина

На Черкащині також запустили безкоштовні курси, де люди поважного віку дізнаються, як оплачувати компослуги та знаходити необхідну інформацію за допомогою ґаджетів. Пенсіонери дивуються багатофункціональністю девайсів, на заняттях вони дізналися, що допомогою смартфона можна не лише знаходити потрібну інформацію, а й оплачувати комунальні послуги.

Курси діджиталізації для пенсіонерів
Курси діджиталізації для пенсіонерів

Загалом курс розрахований на п'ять занять. Учасників навчать:

  • відправляти смс;
  • користуватися меседжерами;
  • шукати корисну інформацію в інтернеті;
  • користуватися Приват24.

курси діджиталізації для пенсіонерів
Учасники курсу вчаться шукати інформацію та користуватися Приват24

На перше заняття прийшли 15 пенсіонерів, але інформація про незвичайні курси швидко розійшлась по місту, тому на друге зібрали вже 40 людей. Пенсіонерам так сподобалася ініціатива, що вони хочуть продовжити навчання і пройти ще й курси англійської.

Як на Черкащині навчають пенсіонерів користуватися смартфонами: відео

Діджиталізація для пенсіонерів: корисні додатки

У додатку "Дія" можна буде оформити пенсію онлайн. Потрібно просто подати онлайн-заяву і забрати потім пенсійне посвідчення в сервісному центрі. Така послуга з’явиться у "Дії" 2020 року і стане повністю автоматизованою та максимально зручною.

До цієї теми: Де завантажити "Дію"

Що відомо про "Дію"? Це мобільний додаток, створений у межах проєкту діджиталізації державних процесів. Держава в смартфоні – це можливість отримати будь-яку державну послугу за допомогою смартфону. Кожен українець матиме особистий кабінет і зможе відстежувати всі дані, які держава має про нього.

А у мобільному додатку "Пенсійний фонд" доступний ряд електронних послуг:

  • користувачі зможуть отримати різні електронні документи;
  • подати заяву на отримання та перерахунок пенсії;
  • подати запит на редагування пенсійної справи тощо.

Пенсійний фонд
Можливості мобільного додатку Пенсійного фонду / Інфографіка Пенсійного фонду