Про це свідчать результати опитування, яке провів портал DOU. В опитуванні взяло участь 7 973 фахівці.

Читайте також: Боротьба з ФОПами замість боротьби з офшорами: уряд хоче підірвати ІТ-індустрію

Деталі конфліктної ситуації

Уряд України вирішив збільшити кількість податків, що платять підприємства, працівники яких оформлені як ФОП. В першу чергу це стосується ІТ-галузі. Там майже 90% працівників є ФОПами. Середня зарплата для працівників цієї сфери у 2018 році становила 53 000 гривень. З такої суми вони заплатять єдиний податок 2650 гривень і 918 гривень ЄСВ. Натомість уряд хоче зробити так, щоб з доходу ФОПа IT-працівника бюджет отримав 22 тисячі гривень.

У Верховній Раді вже зареєстрували законопроект, в якому пропонують створити п’яту групу ФОП, яка буде тільки для ІТ-спеціалістів. Та експерти побоюються, що IT-компанії відчуватимуть тиск, та спробують перевести підприємства в інші країни з більш сприятливим економічним кліматом.

Чому IT-шники проти підвищення податків

Як свідчить опитування, у більшості випадків IT фахівці проти збільшення податків, бо не довіряють державі. Серед причин також високий рівень корупції, відсутність реформ і крадіжка бюджетних коштів. Частина респондентів відзначили, що в Україні і так високі податки.

При цьому IT-шники готові платити більші податки, якщо система освоєння бюджетних коштів стане більш прозорою, та це призведе до реальних змін в країні.

Чому IT-шники проти підвищення податків

Чому IT-шники не хочуть платити більше податків

Чому IT-шники проти підвищення податків

Коли підвищення податку може бути виправдане

Чи виїдуть IT-фахівці з країни

Читайте також: Боротьба з ФОПами: ITшники можуть виїхати з України

Якщо податок підвищать, то половина опитаних IT-шників готові виїхати з країни. Ще 17% відзначили, що підуть в тінь.

Чи виїдуть  IT-фахівці з країни

Що робитимуть IT-шники після підвищення податку

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно