Журналісти Техно 24 вирішили проаналізувати всі останні новини про скандал з Huawei та прослідкувати який вплив на користувачів матимуть всі ці події.

Початок "торгової війни"

Почнемо із того, що власне й розпалило "торгову війну" між США та Китаєм. 17 травня 2019 року президент США Дональд Трамп підписав указ про заборону використання обладнання Huawei на території країни. Компанію запідозрили в шпигунстві та зборі конфіденційної інформації за допомогою того ж таки обладнання.

Читайте також: Huawei можуть виключити з санкційних списків: нова заява Трампа

Після підписання відповідного указу президентом Міністерство торгівлі США внесло китайську компанію Huawei і пов'язані з нею юридичні особи в свій "чорний список" через загрозу національній безпеці.

Насправді істинні причини такого рішення невідомі. Ймовірно, Трамп відчув небезпеку для економіки США з боку Huawei. Зауважимо, китайська компанія за останнній рік вийшла на другу позицію серед виробників смартфонів та почала серйозно притісняти Samsung, яка обіймає першу сходинку в цьому рейтингу.

Крім того, Трамп неодноразово намагалась вплинути на китайського виробника шляхом маніпуляцій. Зокрема фінансового директора компанії 1 грудня 2018 року незаконно затримали в аеропорту Ванкувера. Хоча це фактично робив канадський уряд, в таких діях вбачають вплив Трампа.

Хто відмовився співпрацювати з Huawei

Google. Далі події розвивалися дуже швидким темпом. Першою про призупинення співпраці з китайським вендором оголосила корпорація Google. Зауважимо, пошуковик залишається одноосібним постачальником операційної системи Android, а саме на ній і працюють пристрої Huawei.

Тут почалася перша хвиля паніки. Що буде далі? Мені тепер можна викинути свій смартфон? Однак у компанії поспішили запевнити, що пристрої, які вже перебувають в обігу не підпадають під заборону використання "зеленого робота" та фірмових сервісів Google.

Скандал з Huawei
Смартфони Huawei позбулися підтримки операційної системи Android

Детальніше про найпоширеніші питання та відповіді на них ви можете дізнатися з нашого матеріалу.

Читайте також: Ще один китайський виробник може потрапити у санкційний список США

Однак, пізніше керівництво пошукового гіганта висловилося проти санкцій, які впроваджує американський уряд.

Google попередив адміністрацію Трампа про ризики поставити під загрозу національну безпеку США у разі продовження експортних обмежень Huawei, так як технологічна група прагне продовжувати вести бізнес із китайською компанією, занесеною в чорний список,
– зауважили журналісти видання Financial Times.

Також повідомляється, що представники бізнесу критикують таке рішення. Так, засновник компанії ARM Герман Хаузер заявив, що через санкції можуть постраждати ARM, Google та загалом вся американська індустрія.

Провідні виробники процесорів. Після Google в хід пішла важка артилерія. Спочатку про припинення співпраці з Huawei оголосили процесорні гіганти Intel, Qualcomm та ARM. Це неабияк вдарило по виробнику. Хоча китайський вендор вже давно використовує власні процесори у смартфонах, ноутбуки компанії все працювали на базі Intel Core.

З компанією ARM тут зовсім інша ситуація. Справа в тому, що процесори Kirin побудовані на базі ядер ARM Cortex, які й забезпечують CPU високу продуктивність. Однак впадати в паніку ще зарано. Найбільший виробник напівпровідникової продукції – компанія TSMC – оголосила, що не планує припиняти співпрацю із Huawei. Тому майбутні пристрої компанії і надалі отримуватимуть одні з найкращих процесорів на ринку – Kirin.

Microsoft. Далі в мережі почали з’являтися чутки, що компанія Microsoft припинить підтримку ноутбуків виробництва Huawei, які працюють на базі операційної системи Windows. Хоча офіційно редмондці цю інформацію не підтвердили, Microsoft припинила продажі ноутбука Huawei MateBook X Pro в своєму онлайн-магазині та видалила Huawei із списку партнерів.

Однак і тут паніка не умісна, адже як згадувалося раніше операційна система Huawei цілком може замінити Android та Windows.

Читайте також: Скандал із Huawei: найсмішніші меми з мережі

Wi-Fi Alliance та SD Association. Спочатку в мережі з'явилась інформація, що альянси припинили співпрацю з китайським вендором, з огляду на рішення уряду США. Однак вже за зовсім короткий термін журналісти, з посиланням на офіційного представника Huawei, повідомили, що співпрацю з альянсами все ж відновили.

Зараз на офіційному сайті SD компанію Huawei повернули до переліку партнерів.

Окрім того, назву Huawei можна побачити і в переліку партнерів на сайті Wi-Fi. Хоча кілька днів тому ми повідомляли, що китайський виробник був відсторонений від безпосередньої участі в поліпшенні технології Wi-Fi.

Відтермінування санкцій

Тим часом 14 червня у Білому домі заявили, що відтермінують санкції проти гіганта на два роки.

"Ми це зробимо (йдеться про запровадження санкцій). У міру того, як ми просуваємося до дотримання встановлених термінів без подальших затримок, ми будемо працювати з Конгресом для вирішення будь-яких непередбачених питань", – сказано у листі до Конгресу США.

Розробка 5G

Також уряд США закликав європейські країни відсторонити Huawei від впровадження технології 5G. Зауважимо, саме компанія із Піднебесної зробила чималий внесок в розвиток мереж п’ятого покоління. За заявами представників компанії, у Huawei більше патентів, пов'язаних з 5G, ніж у всіх американських компаній, разом узятих. Компанії належить більше 16 000 патентів в галузі 5G і Huawei посідає перше місце у відповідному рейтингу з часткою 20%. На всі компанії в США, які мають патенти 5G, припадає 15% в даному рейтингу.

Звільнення співробітників

Компанія Huawei вирішила відправити своїх американських співробітників, які працювали в КНР, назад на батьківщину.

Як розповів високопоставлений співробітник Huawei Дан Веньшуань – відповідальний в компанії за стратегію – американців, що працювали в Huawei у відділі досліджень і розвитку, відправили додому ще три тижні тому. Він також додав, що американських співробітників попросили забрати свої ноутбуки, заблокувати доступ до системам, пов’язаних із роботою, і покинути приміщення Huawei.

Що стосується китайських співробітників, то в компанії попросили їх скасувати технічні зустрічі зі своїми американськими колегами або контактами, а також обмежили спілкування з громадянами США.

Що кажуть інші виробники?

Тим часом виробникам ідея із санкціями зовсім не подобається. Так, засновник британської компанії ARM Герман Хаузер заявив, що, проблеми Huawei – лише вершина айсберга. Адже заборона набула чинності без будь-яких вагомих доказів щодо Huawei. Тож міжнародні компанії стурбовані тим, що може статися далі.

Засновник ARM наголошує, що багато іноземних виробників задумуються про те, щоб обмежити використання американських технологій, аби уникнути повторення аналогічної ситуації.

“Це дійсно зашкодить Huawei в короткостроковій перспективі, але в довгостроковій перспективі це буде неймовірно згубно для всієї американської індустрії. Всі обговорення, які я веду з європейськими компаніями, стосуються того, що вони вивчають свої продукти і думають про те, як виключити з них американські технології, що жахливо сумно і руйнівно", – заявив Хаузер.

Виступили із заявою і в компанії Google. Там кажуть, що існує ризик щодо національної безпеки США у разі продовження санкцій проти китайського гіганта. За чутками, високопоставлені керівники Google підштовхують американських чиновників звільнити його від заборони на експорт Huawei без ліцензії, схваленої Вашингтоном.

Що буде з Huawei?

Розробка власної операційної системи. За новиною про те, що Huawei позбудеться підтримки Android в мережі почали ширитися чутки буцімто китайський вендор ще з 2012 року розробляє власну операційку. Нова ОС покликана замінити не лише Android, але й Windows.

Наразі відомо про операційку не так вже й багато. Швидше за все, вона отримає назву HongMeng. Адже компанія із Піднебесної зареєструвала нову торгову марку саме під такою назвою. Її планують запустити восени, разом із смартфоном Huawei Mate 30. Як стверджують джерела, HongMeng буде працювати на 60% швидше, ніж Android.

До речі, розробкою нової ОС почали цікавитись також інші китайські бренди, наприклад, Tencent, Xiaomi і Oppo. Ці виробники вже почали тестувати нову ОС від Huawei як потенційну заміну Android.

Демонстрація операційної системи Hongmeng від Huawei – дивіться відео

Також відомо, що операційна система HongMeng заснована на ядрі Linux і буде використовуватися в якості кросплатформенної системи, призначеної для інсталяції на різні типи пристроїв: смартфони, планшети і ноутбуки.

Читайте також: Huawei скорочує виробництво смартфонів: в компанії прокоментували чутки

Які висновки можна зробити? Якщо ви придбали смартфон Huawei не поспішайте відправляти його до смітника зі словами "кому він тепер треба". Наразі точно не відомо чи вдасться компанії владнати конфлікт з американським урядом, але представники китайського вендора роблять все можливе аби повернутися на світовий ринок.

Якщо ж провідні компанії США продовжать ізоляцію Huawei, на нас чекає цікавий розвиток подій. Перш за все, Huawei займає провідні позиції на ринку смартфонів і виникає логічне питання: чи зможе хтось її гідно замінити, якщо ж її все таки посунуть?

Скандал з Huawei
Наразі не відомо чи вдасться Huawei врегулювати конфлікт з урядом США

Окрім цього всього, ще до початку "торгової війни" компанія з Піднебесної запланувала на осінь презентацію нових смартфонів лінійки Mate. З огляду на всі ці події, представлена новинка може отримати нову операційну систему і не тільки.

А поки зберігайте спокій та слідкуйте за новинами.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно