Технологія, яка отримала назву Purdue, передбачає переробку поліетилентерефталату, який входить до складу сучасних літій-іонних батарей. Для цього на матеріал впливають надшвидким мікрохвильовим випромінюванням, розповідає Phys.org.

Цікаво Сканери відбитків пальців визнали найменш безпечним способом аутентифікації

За словами авторів дослідження, поліетилентерефталат під дією мікрохвильового опромінення перетворюється в пластівці дінатрійтерефталату, які в свою чергу використовуються в ролі матеріалу для аноду батареї.


Пластівці отримані з поліетилентерефталату за допомогою мікрохвильової обробки за дві хвилини / Purdue University

Вілас Пол, доцент кафедри хімічного машинобудування Університету Пердью, зазначив, що їх метод допомагає впоратися зі зростанням потреб людства в перетворенні і зберіганні відновлюваної енергії, а також вирішує проблему обмеженості енергоресурсів.

Новий метод вже був протестований на літій-іонних і натрієво-іонних елементах. Повідомляється, що навіть із застосуванням побутової мікрохвильової установки процес перетворення відпрацьованих матеріалів в готові для повторного використання займає всього 120 секунд. Це робить технологію доступною і економічно вигідною.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно