Як пише Science Alert, після того, як супутники піднімуться на орбіту, їх не можна буде помітити неозброєним оком. При цьому вони можуть перешкодити наземним астрономічним спостереженням.

Читайте також: Халепа із ракетою "Союз": на старті у неї влучила блискавка

У чому загроза. За словами астронома Алана Даффі з Університету Суінберна в Австралії, супутники, що зараз є на орбіті, вже заважають вченим вести спостереження, але вони розробили способи маскувати їх.

Наразі навколо Землі обертається 5162 об'єкти. При цьому виведення на орбіту системи Starlink, яка складається з 12 тисяч супутників, значно зашкодить спостереженню.

"Повне сузір'я супутників Starlink, найімовірніше, буде означати закінчення земних спостережень за допомогою мікрохвильових радіотелескопів, які здатні сканувати небо в пошуках слабких радіооб'єктів", – пояснив Даффі.

Ще однією проблемою є космічне сміття. Супутники SpaceX – це на 40% більше об'єктів, ніж запустили за останні 60 років.

Що відомо про супутники Маска? 23 травня відбувся перший з багатьох запланованих запусків Starlink – власних апаратів SpaceX. Ці супутники зможуть забезпечити інтернет-зв'язок на території всієї земної кулі за допомогою сонячної енергії. Компанія до них хоче запустити в космос ще тисячі таких супутників.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно