Як пише CNN, конкурс стартував у 2015 році. Команди мали розробити укриття, придатні для Місяця, Марса і навіть за їхніми межами.

Перше місце віддали команді SEArch + / Apis Cor. Вона розробила унікальну кручену структуру, яка всіяна невеликими отворами, що пропускають природне світло.

Читайте також: Зонд зробив неймовірну панораму сходу Сонця над Землею

Команда Team Zoperhous посіла друге місце. Вона пропонує надрукувати модулі автономним ровером. Разом з природними ресурсами передбачається використання спеціального термопластика, здатного витримувати екстремальні зміни температури на поверхні.

В NASA оголосили трьох фіналістів конкурсу 3D-Printed Habitat Challenge

Макет житла на Марсі

Третьою стала команда Mars Incubator, яка запропонувала зведення з реголіту і міцного поліетилену чотирьох модулів: технічного, основного житлового модуля, багатофункціонального, а також модуля з зоною біогенераціі для вирощування рослин.

Як обирали найкращих. Роботи оцінювали з точки зору архітектурного макета і естетики, а також доцільності їх побудови і масштабованості. Фінальний етап змагання відбуватиметься з 1 по 4 травня. Основне завдання гранд-фіналу полягає в створенні дрібномасштабних моделей своїх концептів житла з використанням 3D-принтерів.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно