Про це повідомили у Держкосмосі України. Україна долучається до космічних агентств інших країн-учасників програми та стає 9 країною-підписантом Домовленостей щодо "Артеміди".

Важливо SpaceX отримала від NASA першу в історії ліцензію на пілотовані польоти

Що передбачають домовленості

Домовленості містять набір принципів, якими керуватимуться держави-підписанти в рамках участі в програмі "Артеміда". А саме:

  • Мирне дослідження. Заходи за цією програмою мають відбуватись в мирних цілях;
  • Сумісність. Учасники місії повинні підтримувати сумісність систем для підвищення їхньої безпеки та стабільності;
  • Екстрена допомога. Підписанти повинні надавати допомогу, якщо хтось постраждає в рамках реалізації програми "Артеміда";
  • Космічні ресурси. Видобування та використання космічних ресурсів є ключовим фактором безпечних та сталих досліджень. Ця діяльність повинна проводитися відповідно до Договору з космосу;
  • Орбітальне сміття. Учасники мають планувати безпечне захоронення сміття.

Раніше Україна долучилась до програми Moon Village Association. Як кажуть у Держкосмосі, Україна має науково-технічні можливості і досвід, що дасть змогу стати партнером NASA.

Що відомо про програму "Артеміда"?

Ініціатива передбачає налагодження тривалого перебування людини на Місяці до кінця десятиліття і підготовки для освоєння Марса. Зокрема, вже заплановано відправку астронавтів на Місяць в 2024 році.

Угоду з мирного освоєння Місяця NASA раніше підписали такі країни: Австралія, Японія, Канада, Італія, Люксембург, ОАЕ, Велика Британія та США. Цікаво, що Росії і Китаю серед учасників немає.