Присутність українського сервісу в реєстрі помітили активісти проєкту РосКомСвобода.

Не пропустіть Суперкомп'ютери, які досліджували COVID-19, масово атакували, щоб майнити криптовалюту

Для внесення в реєстр сервіс, начебто, погодився надати свої дані Роскомнагляду, а також зобов'язався "збирати, зберігати та надавати інформацію про дії користувачів на своєму ресурсі уповноваженим держорганам".

Що кажуть в компанії

Разом з тим у коментарі 24 каналу директор з маркетингу МЕТА Олексій Чуксін заявив, що вони дізнались про наявність їхнього сервісу у реєстрі Роскомнадзора від українських ЗМІ.

Він наголосив, що згоди на співпрацю з Роскомнадзором його компанія не давала. Також Чуксін припускає, що там може бути розміщена загальнодоступна інформація про сервіс – доменне ім'я і контактна інформація тощо.

Жодної інформації про користувачів ніяким іноземним організаціям ми ніколи не передавали і не плануємо,
– наголосив директор з маркетингу.

Також він додав, що компанія вже відправила запит в Роскомнадзор з вимогою видалити з їх реєстру інформацію про сервіс.

Деталі про скандал

За так званим "законом Ярової", який набув чинності 1 липня 2018 року, учасник реєстру зобов'язується зберігати всі телефонні розмови, текстові повідомлення, зображення, аудіо, відеозаписи та іншу інформацію від 30 днів до півроку в залежності від типу інформації. Крім того, реєстр повинен передавати цю інформацію російським спецслужбам на їх запит.

Активісти проєкту припустили, що Роскомнагляд міг внести компанію до реєстру без повідомлення про те, які обов'язки на неї тепер покладаються, проте в публічному полі власники сервісу поки ніяк свої взаємини з російськими силовиками і наглядовими органами не прокоментували.

Схожа ситуація раніше траплялася з сервісом SnapChat. У серпні 2017 року Роскомнагляд вніс месенджер SnapChat до реєстру після того, як він надав необхідні дані на запит відомства. Однак в компанії Snap Inc., яка володіє месенджером, повідомили, що це було зроблено без їх відома.

Важливо Зеленський заборонив російські сайти, соцмережі та медіа: список

Що відомо про МЕТА?Це сервіс електронної пошти створений на базі однойменного пошуковика. В Україні він працює з 1998 року. У 2007 році партнерами компанії стали інвестгруппа "Російські фонди" і міжнародна венчурна компанія Digital Sky Technologies, створена російським бізнесменом Юрієм Мільнером.