Дослідження комети 67P/Чурюмова-Герасименко фактично підтверджує той факт, що життя на нашу планету могло бути занесене іншим космічним тілом, повідомляє Science Alert.

Цікаво Космічний апарат "Хаябуса-2" привіз на Землю зразки ґрунту астероїда Рюгу: фото

Деталі дослідження

Комета 67P/Чурюмова-Герасименко робить один оберт навколо Сонця кожні 6,5 років. З вересня 2014 по жовтень 2016 року космічний апарат "Розетта" Європейського космічного агентства (ESA) відстежував цей об'єкт на відстані декількох кілометрів, збираючи частки пилу за допомогою мас-спектрометра COSIMA. Зрештою зонд зробив контрольовану посадку на поверхню комети, що дозволило відправити на Землю більш детальні фотографії і дані про склад космічної гості.

В ході останніх досліджень серед частинок пилу вдалося виявити іони фосфору і тверді частинки, що містяться у мінералах або металевому фосфорі.

Це перший раз, коли життєво необхідні елементи CHNOPS виявлені в твердій кометній речовині,
– підкреслили автори роботи.

Нове відкриття важливе для розуміння того, як на Землі з'явилося життя. Фосфор критично важливий для життя на Землі, але якщо він укладений в мінералах, він в значній мірі недоступний. Якщо він в газоподібному формі, він теж непридатний.