Про це повідомляє журнал Monthly Notices of the Royal Astronomical.

Читайте також: Новий телескоп TESS займеться пошуком позаземного життя

Вчені розглянули період часу з 11 до 13 мільярдів років і виявили близько чотирьох тисяч ранніх галактик, багато з яких згодом повинні були стати схожі на Чумацький шлях.

Астрономи під керівництвом Девіда Собрала з Ланкастерського університету шукали джерела випромінювання Лайман-альфа в області неба COSMOS, раніше цю область досліджував "Хаббл". Вчені використовували знімки камер Wide Field Camera на телескопі Isaac Newton Telescope і камери Suprime-Cam на телескопі Subaru, отримані при накладенні 16 вузькосмугових і средньо смугових фільтрів. Це дозволило їм вибрати галактики, які світили на конкретних довжинах хвиль. Вони відносяться до періоду, коли вік Всесвіту складав 7-20% від поточного.

Модель раннього Всесвіту
Карта розподілу галактик в просторі-часі

З'ясувалося, що в ранніх галактиках часто відбувалися своєрідні спалахи зореутворення і цей процес був менш однорідним, ніж в нашій галактиці. Крім того, вчені виявили в них нагромадження молодих зірок, які відрізняються від сучасних меншим вмістом металів, більш високою температурою та більш блакитним кольором.

Читайте також: Цікаве припущення: Чумацький Шлях збільшується на 500 метрів кожної секунди

Також дослідники виявили, що стародавні галактики були неймовірно компактні, в основному, їх діаметр не перевищував трьох тисяч світлових років, в той час для Чумацького шляху це значення досягає 100 тисяч світлових років. На думку вчених, їх невеликий розмір може пояснювати багато фізичних явищ, які зустрічалися в ранньому Всесвіті. При цьому деякі галактики, припускають астрономи, повинні були стати схожими на нашу, тому спостереження за подібними об'єктами допоможе зрозуміти, як міг еволюціонувати Чумацький шлях.