Історія Viber і Telegram

Viber – з'явився на світ у 2010 році недалеко від кордону з Україною – у білоруському Мінську. Сьогодні цей додаток з Google Play завантажили понад 500 мільйонів разів. Відтак, якщо ви маєте Viber, то є велика ймовірність, що й у більшості ваших знайомих також він буде на телефоні чи комп'ютері.

Читайте також: Українська аудиторія Viber суттєво збільшилась у 2017 році: неймовірні дані

Telegram – ще одне дітище творця Vk Павла Дурова. Було цей месенджер випущено в маси в 2013 році. Сьогодні його завантажили понад 100 мільйонів разів. Цей додаток користується неабиякою популярністю серед молоді.

Так у чому ж полягає різниця між Viber і Telegram? Пропонуємо Вам детальніше поглянути на цих два надпопулярних месенджери.

Відправлення повідомлень у Viber і Telegram

З цією функцією дуже добре дають собі раду обидва додатки, щоправда Telegram все ж може похвалитися більш стабільним методом відправки та доставки повідомлень. Крім того, тут є повна та миттєва синхронізація на всіх пристроях. До прикладу, можна почати набирати текст на комп'ютері та одразу ж продовжити вводити його на смартфоні, а якщо припустився помилки у повідомленні, то в Telegram є можливість його відредагувати. Також мінусом Viber’a можна вважати занадто короткі голосові повідомлення, оскільки тут діє обмеження до 30 секунд. Натомість його опонент надає цілу годину монологу для відправки співрозмовникові.

Telegram, гаджети, месенджери, інтернет, техно, технології, IT
Месенджер Telegram

Групові чати у Viber і Telegram

Дуже корисна та потрібна для сьогодення функція, оскільки подеколи нам доводиться обговорювати питання не з кимось одним, а з кількома особами. В обох месенджерах таку опцію реалізовано, однак у Telegram можна з простого чату зробити суперчат і залучити туди до 5 тисяч осіб. Для зручності спілкування тут також є можливість згадати учасника через знак "@", щоб повідомлення відправлялося адресно та було поміченим співрозмовником в загальному потоці. Щодо Viber, то в цьому додатку у груповому чаті можуть брати участь до 250 осіб, причім без можливості запрошення за посиланням.

Скільки об’єму займають Viber і Telegram

Ось тут Telegram далеко позаду залишає Viber, оскільки його серйозною перевагою та відмінністю є хмарне зберігання даних. Відтак, додаток не завантажує пам'ять пристрою, і таким чином він не гальмує. Так зберігаються не лише фото та відео, а й всі повідомлення, за винятком прихованих чатів, тому якщо ти перевстановив Telegram, то жодні твої дані не загубляться, на відміну від Viber’a. Щоправда, останній може похвалитися опцією створення резервного копіювання, але лише текстових повідомлень, тому після реінсталяції додатку їх можна відновити з резервної копії або відправити собі листом на електронну пошту.

Читайте також: Якщо Facebook набрид: як користуватися та що читати в Telegram

Дзвінки у Telegram і Viber

Як перша, так і друга програма надає можливість здійснювати дзвінки, і за цим показником месенджери вже складають значну конкуренцію операторам мобільного зв'язку. Завдяки Viber можна робити аудіо- та відеовиклики будь-яким абонентам, незалежно від того, чи вони встановили цей додаток, оскільки опція Viber Out підключається автоматично. Щодо Telegram, то функція дзвінків тут з’явилася лише минулоріч, і, щоб її активувати, треба буде докласти трохи зусиль. Перш за все треба прийняти вхідний дзвінок, і лише тоді з’являється значок телефонної слухавки, який означає, що тепер можна дзвонити. Варто зауважити, що ця функція у Telegram поки повністю є безкоштовною для користування, у той час як Viber стягує плату за виклики на мобільні та міські номери телефонів.

Як здійснювати дзвінки у Telegram: відео

Наскільки безпечними є Viber і Telegram

Telegram робить основний акцент якраз на забезпеченні повної безпеки даних та особистого листування користувачів. Зокрема, тут існує двоетапна авторизація, унікальний протокол здійснення зв'язку MTProto, новий механізм шифрування дзвінків та багато іншого.

У Viber також піклуються про безпеку своїх користувачів. Так, тут всі текстові, голосові та відеочати є захищеними наскрізним шифруванням, тобто всі дані (всі типи повідомлень, фото, відео, голосові і відеодзвінки) шифруються в момент відправлення з вашого пристрою та розшифровуються в момент прийому на пристрої одержувача. Відтак, ніяка третя особа не зможе розшифрувати і прочитати дані під час їх передачі, а лише учасники чату. Таке шифрування здійснюється як в особистих, так і у групових чатах. Крім того, система безпеки Viber забезпечує шифрування даних, які передаються між пристроями, тобто ключі для шифрування/дешифрування повідомлень є лише на пристроях відправника та одержувача. Тому ніхто, навіть співробітники Viber, не зможуть зламати шифрування та підслухати вашу розмову.

Читайте також: Месенджер Viber додав дві корисні функції

Стабільність роботи Telegram і Viber

Не можна не відзначити, що Viber з'їдає досить багато "оперативки", так ще й періодично вилітає, крім цього в ньому досить багато реклами. Натомість Telegram не перевантажує твій пристрій, працює дуже чітко та реклами в ньому немає. Також він є менш вимогливим до інтернет-з'єднання, на відміну від свого супротивника.

Інтерфейс Viber і Telegram

Два додатки можна охарактеризувати як яскравість і мінімалізм – у Viber є і численні стікери, і емодзі, і фони, натомість Telegram має більш спартанський вигляд і не рясніє настирливою рекламою, а також платними послугами. Щоправда, останній поступається тим, що тут досі немає офіційної російської та української локації, однак це робиться буквально у три кліки – потрібно лише відправити повідомлення самому собі з текстом "@tgrusbot" (або @telerobot для української мови) та дотримуватися рекомендацій зі встановлення.

Viber, гаджети, месенджери, інтернет, техно, технології, IT
Месенджер Viber

Передача файлів у Viber і Telegram

У Telegram можна завантажити та відправити до 1,5 Гб інформації без обмеження за якістю та кількістю. Viber своєю чергою передає файли тільки об'ємом до 200Мб, не більше 10 картинок в 1 повідомленні та 1 відеофайл розміром до 10 Мб і довжиною менше 3 хвилин.

Читайте також: ТОП-10 найкращих українських Telegram-каналів

Інші фішки

Viber має ігри та паблік-чати, а в Telegram є боти, яких ти можеш створювати сам. У Viber ти можеш видалити навіть відправлене повідомлення, а ось Telegram не дасть цього зробити.

А якому месенджеру Ви віддаєте перевагу та чому він Вам припав до вподоби? Свої відповіді пишіть у коментарях.