Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".

Читайте також: Блокування Telegram в Росії: з якими проблемами стикнулися українські користувачі

Після того, як в Росії було ухвалене рішення про блокування сервісу Telegram кількість користувачів останнього тільки зросла. Петербурзьке видання "Фонтанка" констатує "певну закономірність: практично у всіх Telegram-каналів є якась "точка зльоту популярності" – в день, коли Роскомнадзор оголосив про намір заблокувати месенджер за рішенням суду.

За даними порталу Telegram Analytics, політканал "Сталін Гулаг" із 233 тис. користувачів на початку дня 12 квітня "підстрибнув" до 245,7 тис. до півночі. Станом на 16 квітня у каналу було вже 253,6 тис. постійних читачів, чистого припливу – 20,5 тис. осіб за 5 днів і 43,5 тис. читачів за останній місяць", – пише "Фонтанка".

Тим часом засновник Telegram Павло Дуров також відзначає, що в месенджері поки не бачать помітного зниження числа російських користувачів, незважаючи на блокування з боку Роскомнадзору. Дуров подякував росіянам "за підтримку і відданість Telegram".

Він також висловив подяку за "неучасть у політичній цензурі" американським компаніям Apple, Google, Amazon і Microsoft, IP-адреси яких через зв'язок з Telegram теж піддалися блокуванню.

Крім цього, Дуров переконаний в тому, що блокування Telegram зіграє проти РФ.

Національна безпека Росії знизиться, оскільки частина особистих даних росіян перейде з нейтрального майданчика в контрольовані зі США WhatsApp і Facebook,
– вважає він.

Дуров зазначив, що терористична загроза в Росії залишається на колишньому рівні, оскільки "екстремісти продовжать користуватися шифрованими каналами зв'язку – в інших месенджерах, або через VPN". "Ми вважаємо рішення про блокування антиконституційним і продовжимо відстоювати право на таємницю листування росіян", – каже засновник Telegram.

Детальніше читайте у публікації: Дуров, введи війська! Як Telegram відстояв свої позиції в Росії