Так званий "Інтерактивний мобільний компаньйон екіпажу" або просто, скорочено англійською, – CIMON (Саймон), – це роботизований помічник у формі кулі – з екраном замість обличчя та "мозком" від IBM.

Читайте також: Будильник Sensorwake Trio може незвично розбудити свого власника

Летюче "тіло" – результат роботи команди робототехніків з Airbus – важить близько 5 кілограмів; переміщається робот у невагомості за допомогою крихітних реактивних двигунів.

Робот CIMON допомагатиме астронавтам у космосі
Робот CIMON допомагатиме астронавтам у космосі

CIMON уміє розмовляти та відповідати на усні команди, повсюди слідуючи за своїм хазяїном. На час експерименту він буде закріплений за одним із астронавтів, чиї голос та фото були попередньо завантажені в його внутрішню пам’ять.

Втім, за потреби робот зможе прийти на допомогу й іншим астронавтам – CIMON з кожним днем ставатиме "розумнішим", а його база даних постійно оновлюватиметься і доповнюватиметься через хмарний сервіс IBM.

Робот CIMON
Робот CIMON з кожним днем ставатиме "розумнішим"

Крім того, що робот буде відображати на екрані необхідні інструкції та ділитися корисною інформацією зі своєї об’ємної бази даних, він також зможе знімати та демонструвати різні експерименти та процедури, які астронавти проводитимуть на орбіті.

Читайте також: Універсальний контролер, який зможе перетворити звичайний дім на "розумний"

Особливо в нагоді такий помічник міг би стати під час тривалих космічних мандрівок, як-от, скажімо, експедиції на Марс. Він би допоміг оперативно вирішувати позаштатні ситуації, не чекаючи вказівок із Центру – поки відповідний сигнал надійде на Землю і назад.

Окрему увагу розробники приділять і емоційній складовій штучного інтелекту, щоб CIMON не давав нудьгувати та міг будь-якої миті підняти настрій учасникам космічних експедицій.